دکتر کامبیز بهشید

پوست و مو


خطا های آرایش مو و صورت که سنتان را بیشتر نشان میدهد

15 خطای آرایش مو و صورت که سنتان را بیشتر نشان میدهد!

رنگ کردن مو، مش و دکلره، بستن موهای بلند یا شینیون کردن، استفاده بیش از اندازه از میزان و رنگ نامناسب کرمپودر و پنکیک یا انتخاب نامناسب رژ لب و... برخی از انواع آرایش مو یا چهره میتواند سن شما را بالاتر نشان دهد و باعث پیری ظاهری شما شود. هنگام آرایش مو و صورت مراقب این 15 اشتباه باشید:
15 خطای آرایش مو و صورت که سنتان را بیشتر نشان میدهد!

1. استفاده از رنگهای تیره
برای رنگ کردن مو باید از انتخاب رنگهای بسیار تیره خودداری کنید. به جای انتخاب پررنگترین رنگ هر توناژ بهتر است از توناژهای وسطی استفاده کنید. رنگهای بسیار روشن هم میتوانند چهره شما و سنتان را بالا ببرند. البته این موضوع به رنگ پوست شما نیز بستگی دارد. یک سکه نقرهایرنگ وسط ساعدتان قرار دهید. اگر به رنگ پوستتان آمد، یعنی بهتر است از رنگ مو با رنگهای سرد استفاده کنید اما اگر سکه طلایی گذاشتید و با پوستتان ادغام شد، یعنی رنگ موهای گرم بیشتر به پوستتان میآید.

2. مش پهن
هنگام رنگ کردن مو بهتر است حالت طبیعی موهایتان را حفظ کنید. مش کردن تکهای مو حالتی مصنوعی به صورت میدهد و عامل پیری چهره است. بهترین حالت برای رنگ کردن مو استفاده از تنهای طبیعی یا هایلایت کردن پراکنده و سوزنی موهاست.

3. داشتن موهای بلند
با بالا رفتن سن بلند کردن مو میتواند چهره را پیرتر نشان دهد. در صورتی که از 50 سالگی گذشتهاید، بهتر است موهایتان را تا بالای شانه کوتاه نگه دارید.

4. پیشانی بدون چتری
خیلی از خانمها از گذاشتن موی چتری کناره میگیرند و گمان میکنند این مدل مو مخصوص دختر بچههای مدرسهای است اما در حقیقت انتخاب چتری نهچندان انبوه برای افرادی که پیشانی بلندی دارند، میتواند چین و چروک این ناحیه را پوشش دهد و چهره را جوانتر نشان دهد.

5. چتری ضخیم و صاف
موی چتری مدلی نیست که هر خانمی دوست داشته باشد، با این حال اگر مایلاید چتری بگذارید، چتری خیلی ضخیم و پهن نگذارید. این کار میتواند چهره شما را پیرتر نشان دهد و ظرایف صورتتان را بپوشاند.

6. دم اسبی بستن مو
دم اسبی بستن مو از یک سنی به بعد جایز نیست. این نوع آرایش مو خصوصا اگر مو بالا بسته شود، میتواند چهره را پیر کند. سعی کنید بعد از 40 یا 50 سالگی دم اسبی را پایین ببندید یا از شینیونهای پایین استفاده کنید که شیک و باکلاس هستند.

7. آرایش مصری مو
انتخاب موی مصری کلاسیک معمولا سن را بالا میبرد. اگر به این مدل مو علاقه دارید، سعی کنید انواع مدرنتر مثل مصری پشت کوتاه، جلو بلند را انتخاب کنید یا روی موهایتان را فر کنید.

8. کوتاه نکردن نوک موها
سالهاست سعی میکنید موهایتان را بلند کنید و کوتاه کردن 1 تا 2 سانتیمتری نوک موهایتان برایتان عذابآور است. اشتباه نکنید. موهای آسیبدیده میتواند سن شما را بالاتر نشان دهد. در عوض موهای سالم چهره را جوان میکند.

9. انتخاب کرمپودر نامناسب
کرمپودر اهمیت زیادی در زیبایی پوست دارد. انتخاب کرمپودر با رنگ نامناسب و سنگین میتواند چین و چروکهای صورت را بیشتر به نمایش بگذارد. در عوض انتخاب کرمپودری سبک و طبیعی همرنگ با توناژ پوست میتواند شما را زیباتر و جوانتر نشان دهد.

10. انتخاب رژلب تیره
استفاده از رژ لب با رنگ تیره شاید به برخی زنان بیاید و لبهای پهن را بزرگتر جلوه دهد و باعث جذابتر شدنشان شود. اما در اکثر خانمها فقط زردی دندانها را بیشتر به چشم میآورد و در عرض چند دقیقه صورت را چند سال پیرتر میکند. انتخاب خط لب تیرهتر از رژ لب هم میتواند همین حس را منتقل کند.

11. آرایش کردن نادرست چشمها
آرایش تیره دور چشم و کشیدن خط چشم زیر خط مژههای پایین و همچنین ریمل زدن مژههای پایین و استفاده از رنگهای متضاد رنگ چشم بهعنوان سایه، چهره را چند سال پیرتر نشان میدهد.

12. پهن و پررنگ کردن ابرو
همانطور که نازک کردن ابرو میتواند چهره را پیرتر نشان دهد، پهن کردن ابرو و پر کردن آن با مداد ابرو هم صورت را نازیبا و پیر جلوه میدهد.

13. استفاده از لایهای ضخیم از پنکیک
گرچه استفاده زیاد از پنکیک لکها را پوشش میدهد اما پوست را خشکتر جلو خواهد داد و چهره را پیر میکند.

14. استفاده نکردن از کانسیلر دور چشم
برخی خانمها دچار سیاهی و تیرگی اطراف چشم هستند که با افزایش سن بیشتر هم میشود. کرمپودر نمیتواند تیرگی دور چشم را پوشش دهد. برای این منظور باید از کانسیلر دور چشم استفاده کنید و آن را فقط به نواحی تیره بزنید نه تمام زیر چشم.

15. استفاده نادرست از رژگونه
رژگونه رنگ روشن انتخاب کنید. رژگونههای تیره صورت را پیر میکنند. رژگونه را باید بالای گونه کشید و به بینی نزدیک نکرد. فقط در این شرایط است که رژگونه حالت لیفت به صورت میدهد و چهره را جوانتر میکند.


آدرس مطب : اصفهان دروازه شیراز ابتدای چهارباغ بالا نبش کوچه شهید مختاری ساختمان جم طبقه دوم
تلفن : 36630353 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیمطالب و مقالاتپیام های تصویریخدمات مطبسوالات پزشکیپیامهای کاربرانبرنامه هفتگیگالری تصاویر بیمارانلیزر موهای زائدبیماریهای شایع پوست و مو سایتهای دیگر