دکتر کامبیز بهشید

پوست و مو


خارش در زمستان

خارش در زمستان نوعی التهاب پوستی است که نشانههای آن عبارتند از خشکی غیرطبیعی پوست، خارش و ترک پوست. پایینهای پا بیش از بخشهای دیگر بدن دچار این عارضه میشود اما این بیماری در ناحیهٔ زیر بغل هم دیده شده است.
این بیماری در افراد سالمند بیشتر دیده میشود اما میتواند برای افراد زیر ۲۰ سال هم رخ دهد. ناحیهای که دچار این عارضه شده است قرمز میشود، سطح آن ناهموار میشود و جوش هایی مانند جوشهای پس از اصلاح صورت در آن دیده میشود که این جوشها میتواند باعث التهاب گردد.

درمان :
یک راه درمان این عارضه، پرهیز از خارش زیاد و زخم کردن ناحیهٔ آسیب دیده است برای این کار میتوان مرتب از پمادهای ضد خارش و لوسیونهای مرطوبکننده استفاده کرد.
راه دیگر ان استفاده از کرمها و لوسیونهای مرطکب کننده قوی خصوصا بعد از شستشو است.
اجتناب از حمام زیاد خصوصا با اب داغ و طولانی مدت است.یعنی باید تعداد دفعات حمام را کم کرد و زیاد زیر اب نماند و اب هم ولرم باشد و داغ نباشد.
از هر نوع شوینده نباید استفاده کرد و حتما باید شوینده در حمام شامپو مخصوص بدن از نوع کرم دار و برای دست صابون مایع کرم دار باشد.


آدرس مطب : اصفهان دروازه شیراز ابتدای چهارباغ بالا نبش کوچه شهید مختاری ساختمان جم طبقه دوم
تلفن : 36630353 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیمطالب و مقالاتپیام های تصویریخدمات مطبسوالات پزشکیپیامهای کاربرانبرنامه هفتگیگالری تصاویر بیمارانلیزر موهای زائدبیماریهای شایع پوست و مو سایتهای دیگر