دکتر کامبیز بهشید

پوست و مو


بیماریهای شایع پوست

شایعترین بیماری پوستی جوش صورت یا آکنه است که در 90 درصد افراد دیده میشود. همچنین ریزش مو، موهای زاید، اگزماها، ملاسما، تومورهای پوستی، بدخیمیها، تومورهای خوش خیم و بیماریهای التهابی پوست از دیگر بیماریهای شایع پوستی هستند.
متاسفانه مردم بیش از آن که به این بیماریها از جنبه سلامتی بنگرند از جنبه زیبایی نگاه میکنند مثلا مشاهده شده که بیماری به ملانوم یعنی بدترین نوع سرطان مبتلا است اما توجه خود را به چین و چروکهای صورتش معطوف کرده و به دنبال درمان زیبایی صورتش است.
درمان این بیماریها نیازمند طراحی خاصی است و باید توجه داشت که لازم است بودجههای سلامت با کشف موارد شایع بیماریها با شناخت بایدها و نبایدها، برنامهریزی و بر اساس مطالعات علمی تخصیص یابد.

به دلیل نبود آمارهای مناسب و این مدل سازیها، نمی توانیم پیش بینی کنیم وضعیت این بیماریها در چند سال آینده چگونه خواهد بود و چه تعداد بیمار پوستی در کشور خواهیم داشت.
یکی از دلایل شیوع بیماریهای پوستی تغییر سبک زندگی افراد است و همان گونه که باعث شیوع بیماریهای قلبی و دیابت شده باعث افزایش بیماریهای پوست و مو نیز شده است.

متاسفانه در حال حاضر استفاده از دستگاه های سولاریوم بسیار افزایش پیدا کرده است که افزایش آمار سرطانهای پوست را در آینده در پی خواهد داشت اما مشاهده میشود که مردم هزینه میکنند و برای خود سرطان میخرند.
به طور کلی بیماریهای شایع و خطرناک حائز اهمیت هستند زیرا برای نظام سلامت کشورها بار زیادی به جا گذاشته و باید شناسایی و برای پیشگیری و درمان آنها تلاش شود.


آدرس مطب : اصفهان دروازه شیراز ابتدای چهارباغ بالا نبش کوچه شهید مختاری ساختمان جم طبقه دوم
تلفن : 36630353 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیمطالب و مقالاتپیام های تصویریخدمات مطبسوالات پزشکیپیامهای کاربرانبرنامه هفتگیگالری تصاویر بیمارانلیزر موهای زائدبیماریهای شایع پوست و مو سایتهای دیگر